Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

post-doc w Zakładzie Biotechnologii Roślin

Nazwa stanowiska: asystent (post-doc)
Wymagania:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce spełniające następujące wymogi kwalifikacyjne:
- spełnienie warunków określonych przez Narodowe Centrum Nauki dla osób ubiegających się o stanowisko post-doc (posiadanie stopnia naukowego doktora nauk biologicznych w zakresie biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, biochemii lub dziedzin pokrewnych uzyskanego nie wcześniej niż 7 lat przed rozpoczęciem zatrudnienia, do okresu tego nie wlicza się urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego i urlopu wychowawczego udzielonych na zasadach określonych w przepisach Kodeksu pracy). Osoby, które w momencie składania dokumentów konkursowych nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora zobowiązane są dostarczyć podpisane przez promotora oświadczenie o stanie zaawansowania pracy doktorskiej i planowanym terminie obrony oraz dostarczyć dyplom doktorski niezwłocznie po uzyskaniu stopnia doktora, ale jeszcze przed podjęciem pracy na stanowisku typu post – doc,
- wysoka ocena pracy doktorskiej potwierdzona opinią opiekuna naukowego lub w przypadku osób, które w momencie składania dokumentów konkursowych nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora, wyróżniająca się praca magisterska potwierdzona opinią opiekuna naukowego
- pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego,
- czynny udział w życiu naukowym poprzez publikowanie w czasopismach z listy ISI oraz udział w konferencjach naukowych,
- znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym (w mowie i piśmie) umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w pracy laboratoryjnej, aktywny udział w konferencjach oraz przygotowanie publikacji naukowych.

Idealny kandydat powinien posiadać:
- doświadczenie z zakresu technik biologii molekularnej obejmujące test immunoenzymatyczny (ELISA), analizę ekspresji na poziomie mRNA (PCR w czasie rzeczywistym) i białek (Western blot), transformację bakterii i drożdży,
- doświadczenie w pracy z użyciem materiału roślinnego, (izolacja kwasów nukleinowych i białek z materiału roślinnego, transformacja i krzyżowanie roślin),

Opis zadań:

Asystent naukowy będzie zaangażowany w realizację projektu NCN Sonata Bis6 "Fotoliazy Arabidopsis: rola modyfikacji potranskrypcyjnych i potranslacyjnych, wpływ na naprawę DNA, funkcjonowanie chloroplastów oraz odpowiedź roślin na stresy abiotyczne". Projekt ten poświęcony jest badaniom białek o potwierdzonej oraz potencjalnej aktywności fotoliazowej, czyli zależnej od światła naprawie indukowanych UV dimerów pirymidynowych w DNA.
Zakres zadań obejmuje między innymi: sprawdzenie roli alternatywnego splicingu oraz fosforylacji i sumoilacji w regulacji fotoreaktywacji oraz innych funkcji badanych białek, ekspresję i oczyszczanie białek w komórkach owadzich, identyfikację białek oddziałujących, transformację i wyprowadzenie homozygotycznych linii Arabidopsis.

Typ konkursu NCN: SONATA BIS – NZ
Termin składania ofert: 26 października 2019, 00:00
Forma składania ofert: dowolnie
Warunki zatrudnienia:

Zatrudnienie na pełnym etacie (asystenta naukowego) na Wydziale Biochemii Biofizyki i Biotechnologii UJ
24 miesiące kwota brutto-brutto 6.000 PLN/miesiąc

Dodatkowe informacje:
Procedura rekrutacyjna:

Kandydaci proszeni są o przesłanie na adres mailowy Kierownika Projektu, dr Agnieszki Katarzyny Banaś (a_katarzyna.banas@uj.edu.pl): CV z informacją na temat dorobku naukowego, oraz listu motywacyjnego z informacją na temat osób mogących wystawić opinię na temat kandydata.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w Dziekanacie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (Kraków, ul. Gronostajowa 7, II piętro, pokój D212) następujące dokumenty:
1. podanie,
2. życiorys,
3. kwestionariusz osobowy,
4. odpis dyplomu doktorskiego lub magisterskiego,
5. wykaz publikacji (z podaniem IF, cytowań oraz indeksu Hirscha) oraz spis wystąpień konferencyjnych,
6. opinię kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o działalności naukowej kandydata,
7. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
8. oświadczenie w trybie art. 109 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.
9. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych.
10. informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

Termin rozpoczęcia konkursu: 26 września 2019 r.
Termin składania zgłoszeń upływa z dniem: 26 października 2019 r .
Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do dnia 31 października 2019 r.
Published Date: 01.10.2019
Published by: Ewa Barbara Kowalska